*
*
* * *

_ blogi

Kuulumisia Syys-/Talvi-rundilta
Voice Risteily

Parin kuukauden loman jälkeen homma startattiin käyntiin Voicen Risteilyllä.
Itse keikka oli normaalia lyhyempi, johtuen aikatauluista ja encoreen ei ollut mahdollisuutta vaikkakin keikan aikana sali oli täynnä tansivaa juhlaväkeä. Yhteislaulu raikasi todella mallikkaasti ensimmäisestä viimeiseen biisiin.




Kuntokeskus Härmä.

Soundchekin aikana vähän hirvitti hirveän iso sali - salissa ei muutama sata henkeä tunnu missään. Kellon lähestyessä puolta yötä ravintola oli tupaten täynnä väkeä ja keikka valmis alkamaan. Vähän outoa oli vetää keikka läpi salissa olleen yleisvalon takia, jota ei saanut himmennettyä edes lavan päältä, no valomies sai puskea vähän enemmän luxeja irti lampuistaan...Muutenhan homma toimi - Porukka biletti, lauloi, tanssi ja joi (ja muutaman poikapaini tapahtumankin saimme keikan aikana lavalta nähdä, oli molskisali ja ravintola menneet kavereilla vähän sekaisin). Reilu tunnin keikka encoreineen - Kiitoksia Härmään kivasta keikasta!

Savonsolmu, Pieksamäki.

Nyt voidaan virallisesti todeta joulun olevan jo ovella. Solmussa joulupöytä oli alkuillasta katettuna pikkujoulukansalle ja kyllä sitä näköjään joulumieli alkaa pukata pintaan yhdellä sun toisella. Kiitoksia Pieksamäki! Taisi olla muuten Moven historian ensimmäinen visiitti ko. paikkakunnalla.

Puustelli Alavus,

Savon vesisateet olivat vaihtuneet ensilumeen Alavudella ja porukka sen mukaan hilpeällä tuulella. Laulu raikasi ja moneen otteeseen monitorien äänentasoja piti nostaa setin aikana lavalla, että kuuli jotain yhteislaululta. Hieno keikka - Villimpi meno kuin kevään keikalla samassa paikassa...Kiitos Alavus!

Turnee jatkuu...Hamina, Laihia, Helsinki, Hyvinkää, Nivala.....Viraskirjaan voi käydä koodaamassa mm. keikoista ja tietty kaikesta muustakin laughing

Seurahuone, Hamina.

Ihan killeri keikka - Mieletön jengi paikalla ja loppusetistä teki jo mieli laittaa earit korviin, nimittäin tuli sen verta kovaa laulua salin täydeltä!!! Sattuu ja tapahtuu osastolla Timon synateline petti ja muutama johto poikki, joiden vaihdon aikana päivi suorittikin sitten accapella suorituksen...Setti päättyi encorena heitettyyn "alla koivupuu" biisiin ja aika sykähdyttävää se vain aina on katsella kyyneileden kostuttamia silmäkulmia eturivissä - niisk.
Kiitoksia Hamina - mieleenpainuva keikka!!!!!

Mietaan Fiilistely k-18 bileet!

Lystikäs ja nostalginen meno Mietalla joulun päätteeksi. Paikalle oli saapunut paikan täydeltä väkeä k-18 pippaloihin. Eipä ehtinyt allekirjoittanut käydä Discon puolta tsekkaamassa, vaikka siellä tuli aikoinaan jokunen vuosi levyjä soiteltua - No nyt yläkerrassa ja kylläpä se lattia sielläkin tömisi ja laulu raikasi!

Vuoden vaihde Himoksella.

Rakettien paukkuessa ulkosalla vuotta vaihdettiin Himos areenalla rytistellen. Hyvä keikka pistää vuosi 2008 pakettiin!
26.10.2008 by Movetron
0 comments

*
*
*

movetron myspacessa, facebookissa ja youtubessa

[c] 2008 universal music oy